MENU

____________

Volby 2014

____________

Odkazy

Nový cyklopark na Štěpánce je ode dneška v provozu

Nový cyklopark v areálu bývalého letního kina na Štěpánce v Mladé Boleslavi je od pátečního rána v provozu a zdarma přístupný veřejnosti. Cyklopark bude přístupný každý den až do 30. listopadu od 9 do 19 hodin, na noc bude uzamykán. Od 1. 12. do 15. 3. bude otvírací doba od 9 do 16 hodin. Návštěvníci cykloparku musí ovšem přijíždět k areálu opatrně, protože stále probíhá revitalizace parku a také stavba krytého bazénu v jeho blízkosti.

Image-1

Nově otevřený cyklopark si dnes přišel prohlédnout náměstek primátora Michal Kopal i zástupci městské policie a mezi prvními, kdo zdejší terénní trasy na kole vyzkoušel, byl i radní Svatopluk Kvaizar.

Image-10

Součástí oploceného cykloparku je i budova se zázemím především pro místní cyklistické oddíly pro práci s dětmi. Areál má sloužit především dětem, aby si mohly zdokonalovat techniku jízdy na kole. Bude zde ale možné pořádat i různé soutěže. Je ovšem nutné vzít v úvahu, že jízda cykloparkem klade nemalé nároky na cyklisty a ti musí přizpůsobit techniku i rychlost jízdy terénním nerovnostem i danému převýšení. Děti a mladistvé by měla v cykloparku doprovázet minimálně jedna dospělá osoba. Pobyt v cykloparku je na vlastní nebezpečí uživatele. Na všechna pravidla upozorňuje provozní řád u vstupu do areálu.
V rámci projektu zde vznikla kromě provozní budovy s klubovnou a sociálním zařízením především síť zajímavě řešených cest, mostků či ramp pro cyklisty. Po dřevěných schodech je možné dostat se také nad skalky v tomto areálu a po dřevěné rampě sjet dolů. Součástí projektu je i revitalizace stávající zeleně.
Stavbu zajistila společnost Compag Mladá Boleslav. Předpokládané výdaje projektu jsou cca 2,9 mil. Kč bez DPH a investorem je Městská společnost sportovní a rekreační areály, s.r.o., která také bude mít cyklopark ve své správě. I v tomto případě probíhá realizace projektu za pomocí dotace ROP NUTS II Střední Čechy ve výši 85 % uznatelných nákladů.

Provozovatelem nového cykloparku je Městská společnost sportovní a rekreační areály.

 

 

Autor/zdroj: MB-NET.CZ

 

By | 31. Jul 2014 | Příspěvky | No Comments »

Leave a Reply