MENU

____________

Volby 2014

____________

Odkazy

Na 5. ZŠ se rozjely práce na zateplení

Na 5. základní škole již naplno běží stavební práce v rámci zateplení celého komplexu. V části budov jsou již vybouraná okna, na dalších se práce připravují. Postup prací přišli dnes zkontrolovat na místě náměstkové primátora Daniel Marek a Jiří Bouška.

zateplení 5.ZŠ

Pokud půjde vše podle plánu, příští týden by se mohly začít osazovat nová okna
v již vybouraných částech budovy. Vše je naplánováno tak, aby stavební práce uvnitř budovy skončily před koncem září. První měsíc školního roku se budou kvůli této opravě muset žáci 5. ZŠ učit v jiných základních školách, které jim poskytnou dočasný azyl. Bohužel se velmi protáhlo čekání na rozhodnutí
o přidělení státní dotace a s pracemi se nemohlo začít dříve. I po vrácení žáků do 5. ZŠ budou pokračovat stavební práce na zateplení z vnější strany opravovaných objektů. Stavbu s náklady cca 16 milionů korun bez DPH zajišťuje na základě výběrového řízení společnost Kasten.

Náměstek primátora Jiří Bouška připomenul, že zřejmě v srpnu začne v těsném sousedství 5. ZŠ stavba nové sportovní haly. Potřebná koordinace obou staveb především při navážení materiálu bude předmětem dalších jednání.

 

 

Autor/zdroj: MB-NET.CZ

 

By | 23. Jul 2014 | Příspěvky | No Comments »

Leave a Reply