MENU

____________

Volby 2014

____________

Odkazy

Město bude nadále podporovat služby školních psychologů

V pondělí 25.srpna se uskutečnilo setkání školních psychologů, kteří od loňského roku působí na mladoboleslavských základních školách. Setkání se účastnil také náměstek primátora Daniel Marek a Petra Kristlová, protidrogová koordinátorka města. Projekt byl zahájen vloni v září a reagoval na dlouhodobou potřebu škol, která ukazuje, že se vyskytují ve školách stále častěji problémy, které vyžadují pozornost a specifický přístup. Jedná se o velmi pestrou poradenskou a intervenční práci, kdy psycholog pracuje s jednotlivci, třídními kolektivy i rodinou žáků. Je doplňujícím a bezpečným článkem pedagogického sboru, ve vztahu k dítěti, jeho rodině i učitelům. Není tím, kdo hodnotí, je tím, kdo se snaží nalézt řešení. Také na školách přibývá žáků, kteří mají problémy s učením, s prospěchem nebo motivací.

Image-1

Psycholog je často pro školu hromosvodem v situacích, kdy dokáže velmi rychle  a účinně zareagovat na problémové situace, a včasný intervenční zásah, může předejít vážnějším komplikacím v oblastech rizikového chování dětí.

Image-2

Město Mladá Boleslav se výrazně finančně spolupodílí na projektu a stejně tak bude pokračovat i tomto školním roce. “Máme k dispozici průběžné hodnocení ředitelů škol o  zapojení školního psychologa ve školním prostředí. Ve všech případech se tato služba ukázala jako velmi potřebná a rozhodně v tomto projektu budeme pokračovat, uvedl náměstek primátora Marek.  Navíc řekl, že je možné navýšit finanční dotaci a zvýšit časovou dotaci na působení školních psychologů na základních školách. „Setkání školních psychologů se budou konat i v průběhu roku, velmi rádi bychom vždy pozvali hosta, odborníka v oblasti školní psychologie. Také uvažujeme o nabídce supervize pro školní psychology, protože jsme si vědomi náročnosti jejich práce a zmíněný obor příliš možností nenabízí,” uvedla Petra Kristlová.

 

 

Autor/zdroj: MB-NET.CZ

 

By | 29. Aug 2014 | Příspěvky | No Comments »

Leave a Reply