MENU

____________

Volby 2014

____________

Odkazy

Již brzy začne stavba nové sportovní haly u 5. ZŠ

Dnešním dnem začal proces předávání stavby nové multifunkční sportovní haly u 5. základní školy vybrané stavební firmě Kaziko. Vlastní stavba by tak měla začít do dvou týdnů a bude trvat šest měsíců. Dnešního jednání na místě stavby se zúčastnili náměstkové primátora Michal Kopal, Daniel Marek a Jiří Bouška, zástupci magistrátu, projektanta, zhotovitele i vedení 5. a 6. ZŠ.

Image-3

“Jsem rád, že nastal již tento okamžik a přiblížili jsme se k zahájení vlastní stavby. Když to všechno klapne, stačí se v nové hale ještě odehrát konec sezony halových sportů,” řekl náměstek primátora Jiří Bouška. Rozloha sportovní plochy bude mít podle něho velikost 48 x 24 metrů – bude tedy splňovat požadavky všech standardních halových sportů. Bude také možné zde trénovat více kategorií mládežnických sportů najednou. Kapacita haly je stanovena na 350 až 400 osob, návštěvníků i sportovců. Zároveň bude v objektu haly i zázemí, které potřebuje 5. ZŠ. V objektu budou i prostory pro obsluhu, nářaďovnu a další prostorové rezervy pro využití do budoucna. Tato investice představuje sumu 25,6 mil. Kč bez DPH.
Budoucí hala, která bude jen několik desítek metrů vzdálena od 5. ZŠ, by měla fungovat v dopoledních hodinách jako nadstandardní tělocvična pro školy v blízkosti a odpoledne pro veřejnost a sportovní aktivity.

 

 

Autor/zdroj: MB-NET.CZ

 

By | 1. Sep 2014 | Příspěvky | No Comments »

Leave a Reply