MENU

____________

Volby 2014

____________

Odkazy

Dětské kluby nabízí řadu volných míst

V Mladé Boleslavi dnes funguje hned několik dětských klubíků, které nabízejí hlídání dětí již od jednoho roku dítěte. Všichni provozovatelé se shodují: ačkoliv si rodiče stěžují, že je nedostatek školek, možnosti soukromého hlídání využívají málo. Dětská a rodinná centra tak dnes nabízejí v Mladé Boleslavi desítky volných míst. Služeb lze využívat celotýdenně nebo jen na několik hodin. Náměstek primátora Daniel Marek, který má oblast školství na starost, navštívil některá takováto zařízení, aby se přesvědčil o jejich fungování. S provozovateli také diskutoval o tom, jak město může ještě lépe podpořit soukromá dětská zařízení. Náměstek Marek přinesl všem dětem drobné dárky. Všechny navštívené organizace přitom město podporuje desítkami tisíc korun.

Image-2

Na Štěpánce navštívil náměstek Marek při obědě lesní školku, kterou provozuje občanské sdružení Přírodu dětem. Organizátoři tohoto projektu slibují pobyt dětí ve zdravém prostředí, všestranný rozvoj dítěte i získávání dovedností důležitých pro život.  Veškeré podrobnosti najdete na webuhttp://prirodu-detem.webnode.cz/. Město lesní školku podporuje také tím, že upravilo některé místnosti v dosud málo využívaném městském objektu vedle restaurace Slovensky dvor a v nich vzniklo zázemí školky při špatném počasí.

Dalším navštíveným klubíkem byl Rarášek v Husově ulici. Do prostoru se sice vchází do suterénu, ale klub nabízí několik příjemně zařízených místností, které nabízí vyžití pro malé děti.  Provozovatelé mají v plánu využívat i zahradu za domem.  Pro malé děti zde nabízejí miniškoličku a řadu zajímavých kroužků, jako je zumba nebo pohybové hrátky. Pro větší děti je v odpoledních hodinách například připraven kroužek deskových her. Nezapomínají ani na maminky, které sem mohou chodit cvičit. Více zde https://www.facebook.com/DetskyklubRarasek?fref=ts.

Anglická školka Little Elephant je v Mladé Boleslavi v provozu již od roku 2010. S dětmi již ve věku od jednoho roku se věnují nejen angličtině, ale i pohybovým aktivitám, jezdí na výlety, do kina, divadla nebo na plavání. Více najdete zde http://www.agentura-kata.cz/anglicka-skolka-pro-deti-vrchlabi.aspx

Nejnovějším zařízením, které podporuje město Mladá Boleslav, je klubík MINI-MAXI v budově bývalého pivovaru v Šafaříkově ulici. Hlavním cílem centra je nabídnout veřejnosti v lokalitě u Rozvoje pestrou nabídku volnočasových aktivit.  Ačkoliv jsou prostory v podkroví, rodiče se nemusí obávat nepříjemného tepla v letních měsících – prostory jsou klimatizované. Na děti čekají učitelky a zdravotní sestra. Centrum nabízí rodičům školičku, hernu pro maminky s dětmi, krátkodobé hlídání v denních i nočních hodinách. V odpoledních hodinách můžete navštívit Flowin, Orient, Zumbu, T-Bow, Jogu nebo Tantru pro ženy. O víkendech se chystají ezoterické a jiné kurzy. Součástí přístupu k dětem jsou i prvky Montessori, taneční nebo výtvarné kroužky. Majitelka klubíku MINI-MAXI také provozuje dětský klub Maxík v ulici U Stadionu, kde najdete hernu pro maminky s dětmi nebo kurzy hrazené EU (zpátky do zaměstnání s naší pomocí – daně, excel, word, power point…). Nabízí také krátkodobé hlídání dětí, šerm, sebeobrana, salsa, zumba, orient, T-Bow, joga nebo cvičení na balonech – fyzioterapie. Více najdete zde http://www.mini-maxi.cz/index.html nebo http://klub-maxik.webnode.cz/ .

 

 

Autor/zdroj: MB-NET.CZ

 

By | 3. Sep 2014 | Příspěvky | No Comments »

Leave a Reply