MENU

____________

Volby 2014

____________

Odkazy

Co se povedlo TOP09 na Mladoboleslavsku

TOP09 v Mladé Boleslavi je od roku 2010 zastoupena ve vedení města náměstkem primátora Danielem Markem. Současné koalici se podařilo realizovat nemálo projektů a nápadů, které, věříme, slouží i příjemnějšímu bydlení v Mladé Boleslavi a trávení volného času. Z větších investic nelze nejmenovat opravu Ptácké ulice, rekonstrukci parku Výstaviště nebo právě probíhající revitalizaci Komenského náměstí a opravy ulic s průjezdnými komunikacemi a vnitrobloků v ulicích Mládežnická za přispění čerpání peněz z evropských fondů.

Velká pozornost je věnována i čistotě města a pravidelné údržbě i čištění komunikací. Dochází k průběžnému zateplení základních škol, kromě 7. a 8.ZŠ byla v roce 2013 zateplena 6.ZŠ a v letošním roce toto čeká i 5.ZŠ. Kromě úspory energií a úspoře peněz získávají tak školy i nový příjemný vzhled. Od roku 2010 se počet míst v mateřských školkách zvýšil o 132! Nejvíce míst vzniklo otevřením nové školky u 9. ZŠ. Vznikly zde 4 třídy pro 112 dětí. Dbá se i na bezpečnost občanů města, dodržování zákonů, ale také prevenci a pořádku ve městě prostřednictvím strážníků městské policie.

Z kulturních akcí je každoročně v červnu pořádán středověký jarmark, v září svatováclavská jízda a v posledních letech i akce, které jsou přímo „z dílny“ TOP09 – Ozvěny zlínského filmového festivalu, Septemberfest – pivní slavnosti a v loňském roce poprvé i Slavnosti vína. Nezapomínáme ani na aktivity pro starší občany – každoročně jsou pořádány Sportovní hry seniorů a již mnoho let slouží svému účelu i Univerzita třetího věku.

V Mnichově Hradišti se v posledních třech letech realizuje výstavba nové kanalizace v místní části Veselá a rekonstrukce stávající kanalizace v jihozápadní části města, na kterou jsou čerpány peníze z Evropských fondů ve výši cca 130 mil. Kč. Její plánované dokončení je v letošním roce. TOP09 je sice v Mnichově Hradišti roli opozice, akce ale byla naplánována a schválena již v minulém volebním období, kdy byli současní zástupci TOP09 v radniční koalici.

TOP09 v Benátkách nad Jizerou získala v minulých komunálních volbách 3 místa v zastupitelstvu. Své zástupce prosadila do rady města a komisí zřizovaných při radě města. Činností členů se podařilo částečné omezení množství hracích automatů v Benátkách nad Jizerou a navrhli takzvaný zelený okruh Benátek, což jsou cyklistické stezky, které se postupně realizují a propojují Benátky.

Z posledních akcí pro zvelebení města členové TOPky bez nároků na odměnu provedli úklid zahrady místní římskokatolické fary na podzim 2013.

V Bělé pod Bezdězem sedí zástupci TOP09 v židlích opozičních zastupitelů. Za více jako tři roky se povedlo vnést řád do kontrolních mechanismů města, zavést diskuzi na jednáních a prosadit část směrnice o zásadách při zadávání výběrových řízení, která původně vzešla z dílny poslance za TOP09 Jana Farského. Dalším cílem zastupitelů TOPky je nyní prosazení povinnosti úřadu umisťovat poptávky, veřejné zakázky i výsledky výběrových řízení na úřední desku a internetový portál  a lepší informovanost a vstřícnost vůči občanům Bělé pod Bezdězem.

Naši zástupci či podporovatelé jsou zastoupeni i v dalších obcích, jmenujme například Dobrovice, Sovínky nebo Petkovy.  Dbáme i na růst naší regionální organizace – v letošním roce v městysi Bezno a obci Dalovice budeme našimi kandidáty v komunálních volbách oslovovat občany, kteří si tak budou moci vybrat i jiné osoby a volební program než jen pouze ze stávajících stran.

Věříme, i na základě získaných zkušeností ve veřejném sektoru, že členové TOPky mají na politické scéně své místo a pro vás, občany, jsou v regionu přínosem.

Těšíme se na vás i na setkání v regionální kanceláři každé pondělí od 13 do 15 hodin na adrese Jičínská 1073 v Mladé Boleslavi. Rádi vám také prostředkujeme setkání s našimi politiky od komunální po poslaneckou úroveň.

 

Autor/zdroj: Zdeněk Bařinka

 

By | 11. Jun 2014 | Příspěvky | No Comments »

Leave a Reply